Pierzga pszczela - właściwości, cena i dawkowanie

PierzgaJuż starożytne cywilizacje Azteków, Inków i Majów znali odmładzające właściwości pierzgi. Rosyjscy, rumuńscy i francuscy naukowcy przebadali dokładnie pierzgę, a badania jednoznacznie potwierdziły, że każdy składnik pierzgi ma pozytywny wpływ na ludzki organizm.

Kolor pierzgi świadczy o tym, że produkt ten jest świeży i posiada tym samym wszystkie cenne substancje odżywcze. Świeża pierzga ma brunatną barwę, delikatny gorzki zapach i lekko kwaskawy smak ze względu na bardzo niską wartość (3,5 – 4,5).

Pierzga – właściwości

Pierzga posiada wiele cennych substancji, dzięki czemu pozytywnie wpływa na wiele sfer związanych z naszym zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Pierzga pszczela pomoże nam utrzymać się w dobrym zdrowiu, ale także zregenerować organizm po chorobie, a nawet w trakcie długotrwałego leczenia.

Działanie wzmacniające organizm – pierzga poprawia ogólny stan zdrowia, może powodować uczucie euforii, zwiększa sprawność fizyczną i i umysłową.

Układ trawienny – pierzga przywraca równowagę flory jelitowej, która często naruszona jest przez przyjmowanie antybiotyków. Ponadto wzmaga procesy detoksykacji. Spożywanie pierzgi znacznie łagodzi dolegliwości występujące podczas radioterapii, np. wymioty, mała liczba krwinek czerwonych, brak apetytu, osłabienie czy złe samopoczucie.

Układ nerwowy – pierzga zwalcza stres, depresję i zaburzenia pamięci. Dodaje energii w długotrwałym okresie, odmładza.

Prostata – najnowsze badania wykazały korzystny wpływ pierzgi na powiększoną prostatę.

Układ kostno-stawowy – dzięki dużej zawartości kwasu dekanowego i pantotenowego pomaga zwalczyć zapalenie stawów.

W pediatrii pierzga ma ogromne znaczenie, stosowana jest szczególnie u wcześniaków i dzieci do 7. roku życia w przypadku anemii, zapalenia płuc czy zakażeń bakteryjnych.

Ciśnienie tętnicze – duża zawartość acetylocholiny (1,2 mg/gr) w pierzdze pomaga uregulować ciśnienie krwi.

Naczynia krwionośne – występujący w pierzdze ruten przyczynia się do wzmocnienia i elastyczności naczyń krwionośnych, a także odgrywa ważną rolę w zapobieganiu zawałom serca i udarom mózgu.

Dieta – pierzga może stanowić fundament diet odchudzających. Zmniejsza apetyt i pobudza pracę jelit. Pierzga stymuluje pracę nadnerczy, powodując tym samym uwalnianie hormonów, które biorą udział w metabolizmie węglowodanów.

Układ hormonalny – znajdujące się w pierzdze hormony płciowe (estradiol, testosteron, progesteron) poprawiają życie seksualne i zwiększają siłę mięśni. W kobiecym organizmie przyczynia się znacząco do pobudzenia laktacji. Poprzez działanie na naczynia krwionośne skóry przywraca jej blask i piękno.

Zakażenia – pierzga ma działanie antyseptyczne, dezynfekujące, antybakteryjne i przeciwgrzybicze.

Detoksykacja – pierzga wspomaga proces detoksykacji, oczyszcza organizm i jednocześnie dostarcza potas i witaminy z grupy B.

Nerki – stosowana w przypadku przewlekłej niewydolności nerek, wspomaga leczenie nerek.

Jama ustna – pierzga skutecznie leczy krwawienie dziąseł, co pomaga w zapobieganiu paradontozie i powstawaniu stanów zapalnych dziąseł.

Problemy skórne – korzystnie wpływa na różne rodzaje cery. Pomaga zwalczać zaczerwienie skóry oraz inne problemy, które nas dotykają bez względu na typ cery.

Pierzga – dawkowanie

W zależności od problemu, z jakim się zmagamy lub celu, jaki chcemy osiągnąć, zalecane jest przyjmowanie różnych dawek pierzgi. W przypadku przewlekłego lub ostrego zapalenia wątroby lub marskości wątroby, zalecana dzienna porcja to 10-20 g pół godziny po posiłku. W przypadku poważnych problemów z wątrobą dawkę można zwiększyć do 30 g na dobę, podając ją trzykrotnie w ciągu dnia.

Pierzga pszczela – ceny

Gramatury sprzedawanych opakowań oraz cenę pierzgi pszczelej znajdziecie w formularzu zamówień. Wybierzcie taką ilość pierzgi pszczelej, którą zdążycie wykorzystać przed upływem terminu ważności. Bardzo ważne jest, by pierzgę przyjmować świeżą, gdyż wtedy posiada ona najwięcej cennych składników odżywczych. Dlatego u nas możecie kupić różnej wielkości opakowania pierzgi. Cena i gramatura oraz ilość zamawianych opakowań to parametry, które ułatwią Wam zakupy.

"Jestem pracownikiem naukowym, pracuję zatem umysłowo. Moja praca wymaga dużej koncentracji i zapamiętania wielu treści. Od kiedy stosuję mleczko pszczele praca moja jest zdecydowanie wydajniejsza. Wcześniej, by walczyć ze zmęczeniem piłam 3 kawy dziennie, teraz wystarczy jedna mała. Zauważyłam również, że mleczko pszczele nie tylko niweluje zmęczenie, ale dodaje energii i wigoru ciału. Włosy, cera są zdrowsze, kondycja lepsza, umysł bardziej skoncentrowany. Polecam wszystkim tym, którzy chcą się czuć dobrze przez cały dzień."
ML • Warszawa
Zobacz inne opinie
WWW.MLECZKO-PSZCZELE.PL © 2010 - 2021